Autorka


Imię: Klaudia
Pseudonim: Kosia
Charakter: lojalna, pomocna, oddana, odważna, 
romantyczka, tolerancyjna, nerwowa, wesoła, uparta
wygadana, szczera, złośliwa, czasem kapryśna i pyskata
Wygląd: długie włosy w kolerze ciemnego blondu, 
zielone oczu w kształcie migdałów, niska

Informacje o Kosi

Charakter (opis rozbudowany):  Całe jej życie upływa pod znakiem prób zrównoważenia dwóch tendencji charakteru: lekko cholerycznego temperamentu oraz głębokiej skłonności do poświęcenia i oddania. Byłaby nieszczęśliwa, gdyby przepuściła okazję oddania komuś przysługi. To osoba bardzo wartościowa. 

Jest skora do bezinteresownej pomocy, a nawet poświęcenia. Sprawiedliwość, obiektywizm i charytatywność to jej sztandarowe hasła. Bardzo obiektywna i zdolna poświęcić wszystko, co posiada, łącznie z życiem. Gdy ma do spełnienia konkretną misję, cechuje ją pewność siebie, jeśli nie, wraca do nerwowej nieśmiałości. W działaniu jest rozważna i dzięki temu niezwykle skuteczna. Ma intuicję, ale nie ufa jej. Uwielbia prowadzić szeroką działalność na wielu polach. Zadziwia nie tyle swą aktywnością, co jakością. Ma zadziwiająco silną wolę zdolną przekształcić charakter, by nadać mu bardziej ludzki, świadomy aspekt! Bywa nadpobudliwa, stąd bierze się jej ogromna nerwowość. 

Bardzo duża siła reakcji, rozsadziłaby inny charakter, ale ona doskonale panuje nad sobą. Na ogół jest przedwcześnie dojrzała, zdyscyplinowana, ma poczucie etyki. 
Szybko zdaje sobie sprawę z całości problemu i może dzięki temu stawić czoła trudnym sytuacjom. Posiada moralność o wyjątkowej sile, choć nie ma w niej nic agresywnego... Szuka usprawiedliwienia dla cudzych błędów, jednocześnie sobie samej niczego nie wybaczając... Zarówno w zgiełku światowego przyjęcia, jak i u wezgłowia chorego zachowuje pocieszający i uwodzicielski uśmiech. Chociaż jest szczęśliwa tylko wówczas, gdy może się czymś dzielić, nie należy sądzić, że jest „święta”. Na ogół nie cierpi flirtów i wszelkich igraszek z uczuciami. Zmysłowość całkowicie podporządkowana rozsądkowi. Również i w tej dziedzinie cechuje ją brak egoizmu, który czyni z niej kochającą i wierną żonę oraz wspaniałą matkę. 

W życiu prywatnym opuszcza ją pewność siebie, a wkrada się nerwowość i zwątpienie. Obowiązki i przedsięwzięcia mobilizują ją i dodają duchowego wzmocnienia. Żyje, oświetla, rozgrzewa... To imię niesie w sobie wielką moc, miłość, ogromne możliwości.


                Jestem zwykłą gimnazjalistką choć trochę wyróżniam się z tłumu. Z pewnością pasują do mnie słowa piosenki Myslovitz: „I nawet kiedy będę sam, nie zmienię się, to nie mój świat”. Dlaczego? Jestem narwana i zawsze się śmieję. Rzadko można mnie spotkać zasmuconą, choć mam chwilę słabości, jak każdy człowiek. Wydaje mi się, że jestem zupełnie inna niż moi rówieśnicy, którzy także mi to mówią. Pochłaniam wiele książek. Kocham czytać i znajdować się w innym świecie wolnym od nudy i problemów. Moimi ulubionymi książkami są: Harry Potter, którego kocham ponad wszystko, seria Pretty Little Liars, seria Igrzyska Śmierci, Marina, Portret Doriana Graya oraz wiele innych po które moi przyjaciele nawet nie sięgają, ba! o niektórych nawet nie słyszeli. Poza tym jestem uzależniona od herbaty z miodem i cytryną, bo co jest lepsze na poprawę humoru? Nie pogardzę też białą czekoladą, słonecznikiem bądź żelkami.

                Czego się boję? Z pewnością nie pająków. Pod tym względem jestem dziwna. Gdy moje przyjaciółki wrzeszczą ja po prostu biorę pierwszą lepszą rzecz i uderzam nią w pająka wielkości piłeczki golfowej. Moimi ofiarami są także wielkie trzmiele, ktoś musi zachować zimną krew, gdy koleżanki piszczą, prawda? Mimo, że jestem osobą, która lubi towarzystwo, czasami siadam po prostu pod wierzbą nad stawem, z dala od ludzi rozmyślając i pisząc. Kocham lasy. Są takie tajemnicze i uwielbiam siedzieć w tym miejscu, które bardzo dobrze oddziałuje na wyobraźnię. Moim marzeniem jest pojechanie do Londynu, zwiedzenia tych wszystkich wspaniałych uczelni, Buckingham Palace, Big Bena, Muzeum Brytyjskiego i posiedzenie sobie nad Tamizą,

                Zakochana w Syriuszu Blacku. To moja największa miłość książkowa. Kocha także Dracona Malfoya, Severusa Snape, Remusa Lupina i Jamesa Pottera oraz Rona Weasleya, Harry'ego Pottera i Neville'a Longbottoma, choć trochę mniej niż tego pierwszego. Tak dużo tych miłości, a oprócz tego Caleb Rivers i Toby Cavanagh ( z Pretty Little Liars) i bracia Salvatore zajmują wysokie miejsce w moim sercu.

                Cóż mogę jeszcze o sobie powiedzieć? Kocham także muzykę. Słucham rapu, hip-hopu, alternatywnego rocku, popu, R&B . Czasem zdarza się także, że przemówi do mnie jakaś piosenka zespołu metalowego. Co jeszcze lubię? Uwielbiam kreskówki! Teraz nie oglądam ich tak jak kiedyś, prawie w ogóle, ale uwielbiam Smerfy, Gumisie i Garfielda.

                Piszę odkąd byłam mała. Na początku były to bajeczki o księżniczkach, które swoim stylem pozostawiały wiele do życzenia. Za każdym razem rozwijam się pod względem ortografii, interpunkcji, gramatyki i stylu. Na swoim dysko w komputerze mam wiele opowiadań fan fiction jak i autorskich, lecz jak na razie publikuje tylko jedno.

                Najważniejsza jest dla mnie rodzina i przyjaciele. Choć czasami zdarzają się między nami spory, wiem, że zawsze mogę na nich liczyć i będę ich kochać aż do końca. Jakim mottem kieruję się w życiu? Prócz Carpe Diem to Nigdy się nie poddawaj i walcz o swoje.

ULUBIONE

Książki: saga Harry Potter, seria Pretty Little Liars, trylogia Igrzyska Śmierci, saga Zmierzch, Marina, Portret Doriana Graya, Weronika postanawia umrzeć, Klinika Śmierci, W imię miłości
W trakcie czytania: Trafny Wybór, Cień wiatru, Mroczna połowa, Książe Mgły
Muzyka: Maroon 5, Lana del Rey, Adele, Glee Cast, Eldo, Pih, O.S.T.R
Seriale: Pretty Little Liars, Pamiętniki Wampirów, Glee
Filmy: Harry Potter, Zmierzch, Igrzyska Śmierci, Opowieści z Narnii, Portret Doriana Greya, Czarny Łabędź, Alicja w Kraine Czarów, Kac Vegas, Kac Vegas w Bangkoku, Titanic, Ostatnia piosenka
Zainteresowania: pisanie, śpiew, czytanie, literatura, angielski, pomaganie wszytskim dookoła.

W PIGUŁCE:
Kochająca złośnica, niezależna, zwariowana przyjaciółka, pisarka, mól książkowy, otwarta na ludzi, szybko mówiąca wariatka, największa fanka Harry'ego Pottera.

KONTAKT
e-mail: kosia@onet.com.pl
wywiader: Kosia
gg: brak

              

1 komentarz:

  1. Wow. No z tym "W pigułce" to jakbym czytała o sobie :D

    OdpowiedzUsuń